logo
Landelijk Contact Gemeentelijk Welzijnsbeleid

Inschrijven voor:
Nieuwsbrief

E-mail: *

:

  • nieuwsbrief algemeen
  • nieuwsbrief noord
  • nieuwsbrief oost
  • nieuwsbrief west
  • nieuwsbrief zuid

 

Stapeling van regeling,
een zuidelijk LCGW kenniscafe over de drie decentralisatie.

Hieronder de linken naar de powerpoints van dit kenniscafe.

Voor de link naar de prezi-presentatie van de gemeente Helmond klik op: prezi-presentatie

 

Presentatie LCGW kenniscafe onderzoeksresultaten ---> klik hier

Presentatie LCGW kenniscafe gemeente Tilburg -----> klik hier

Presentatie LCGW kenniscafe gemeente Helmond ----> klik hier

Casuistiek  LCGW kenniscafe gemeente Helmond ----> klik hier

Achtergrondrapport stapelingseffecten ----> Klik hier

Hoofdrapport stapelingseffecten ----> Klik hier

 
Een praktijkvoorbeeld uit Boarnsterhim ---> klik hier

LCGW Agenda

agenda

 

 

Training beleidsmedewerker welzijn

Ben je beleidsmedewerker welzijn bij een gemeente? Pas begonnen of wil je een opfristraining? Dan is onze training wat voor je. In onze training beleidsmedewerker krijg je handreikingen voor een goed advies. Je krijgt inzicht in je rol en positie ten opzichte van wethouder, bestuur, management, instellingen en burgers. Er is veel ruimte voor de dagelijkse praktijk.

INHOUD
De training bestaat uit 3 modulen. In de eerste module leer je de verschillende vormen van adviseren kennen. Speciale aandacht is er voor klantgericht beleid. In de tweede module van de training leer je meer over de rol en positie van een beleidsmedewerker. Er is aandacht voor de relatie politiek, ambtenaar, instellingen en burger. In de laatste module is aandacht voor jouw advies en jouw positie in de praktijk.

TRAININGSMETHODE
De training beleidsmedewerker heeft een typische LCGW-aanpak. Dat betekent dat er vanuit de praktijk wordt gewerkt. De praktijk wordt met verdiept met oefeningen en casussen uit jouw eigen werk.  Aan het eind van de training kan je jouw vaardigheden in de praktijk brengen met een acteur-wethouder. Je neemt dus meteen wat mee voor je dagelijkse praktijk!

DOELGROEP
De training is vooral geschikt voor beleidsmedewerkers in een gemeente of werkzaam bij een advies- en of detacheringsbureau. De trainingsgroep is maximaal 12 personen. De training omvat in totaal drie losse dagen over een periode van 3 maanden.

TRAINERS
De training wordt gegeven door Hester Stam en Hermien de Bruijn-Francken.

RESULTAAT
Na afloop ben je in staat om een goed advies op te stellen en het effectief te verdedigen. Je ontvangt een LCGW-certificaat. Aan het slot bieden gratis een evaluatiegesprek aan. Op verzoek van vorige deelnemers hebben we een vervolgaanbod ontwikkeld. Vanaf 2011 hebben we een nieuw aanbod van reflectie-coaching, dit is een vervolgaanbod op de training.

DATA EN KOSTEN
De training wordt in het voorjaar en in najaar gegeven. Data staan op onze website www.lcgw.nl. Kosten bedragen € 1.500,-- voor niet-leden en € 500,--  voor leden van het LCGW. Cursusmap, accommodatiekosten en lunch zijn inbegrepen.

AANMELDEN
Aanmelden kan op www.lcgw.nl of met een mailtje naar info@lcgw.nl
Meer informatie bij Chris Kuypers, 06-19037179 (maandag tot donderdag van 9-12 uur). 

 

 

Programma uitwisseling Vlaanderen-Nederland

 

Op 25 mei ontvangen de gemeente Heusden en LCGW zuid 10 Vlaamse collega's . Leden van het LCGW worden van harte uitgenodigd hier bij aanwezig te zijn. Hierbij het programma:
 
  • Ontvangst in Heusden Vesting
  • Ochtend besteden aan toelichting van de Nederlandse situatie met betrekking tot zorg en welzijn. Daarna een toelichting van de Vlaamse werkwijze. Vervolgens gaan we met elkaar in gesprek over de mogelijke leerpunten.
  • Lunch + wandeling door Heusden Vesting
  • De middag gaan we naar Oud-Heusden. Dit is een woonkern in de gemeente waar de laatste jaren sterk ingezet is op het ingrijpen in de sociale structuur, waarbij de fysieke structuur (nieuwbouw) hierbij ondersteunt, met andere woorden, waar de verbinding wordt gelegd tussen fysiek en sociaal.
 
Om de kwaliteit van de uitwisseling en de diepgang van de discussie te waarborgen zijn er maximaal 10 plaatsen beschikbaar. Zodat de groep op ongeveer 20 personen uitkomt. Via het aanmeldformulier op deze website kun je je aanmelden, klik hier
 
 
 
Het programma:
 

Tijd:

Ontvangst Welzijnsambtenaren

 

 

 

Vrijdag, 25 mei 2012

v.a. 09.30u.

Ontvangst bezoekers in Bezoekerscentrum rondom maquette.

 

9.45u Welkomstwoord

 

 

 

 

10.00-12.30u

Inhoudelijk programma Sociaal domein in Nederland en België

 

10.00-10.30: Gemeente Heusden, algemeen

10.30-11.15: Het sociale domein in België

11.15-11.30: Pauze

11.30-12.30: Het sociale domein in Nederland (o.a. organisatie welzijnsdomein)

 

 

 

 

 

 

J. Verbiesen

OCMW

 

 

H.vd.Heijden, D.vd.Broek, R.Koevoets

12.30-13.15u

Lunch

 

13.15-14.15u

Rondleiding met gids HBT.

Rondleiding eindigt bij parkeerterrein Wijkse poort.

 

14.15-14.30u

Gezelschap verplaatst zich naar Oudheusden

 

 

14.30-15.30u

Bezoek Wijk Oudheusden rondom het thema wijkgericht werken en de verbinding van het fysieke en het sociale domein.  

 

 

M. v. Lieshout.

15.30-16.30u

informele afsluiting in buurthuis de Schakel

 

.

 

LCGW Conferentie De Transities: Burger aan zet

Meld u aan, klik op de link en u wordt naar de website van onze samenwerkingspartner Spectrum geleid: aanmelden

Op dinsdag 5 juni 2012 organiseren LCGW Oost en Spectrum CMO Gelderland in het Stadhuis van Apeldoorn de conferentie De Transities: Burger aan zet. Een inspirerende middag over de dagelijkse praktijk van de transities voor gemeenten, zorg en welzijn. Hoe geven gemeenten en instellingen handen en voeten aan de transities? Hoe kan de eigen kracht van burgers en hun netwerk worden benut? U hoort niet hoe het moet, maar hoe het kan!

Programma:

13.00 uur                        Inloop

13.30 - 14.20 uur           Opening en twee prikkelende inleidingen:

Nico de Boer, schrijver van ‘Burgerkracht.De toekomst van het sociaal werk in Nederland’ gaat ervan uit dat het glas half vol is: burgerkracht is aanwezig, benut het beter!

Piet-Hein Peeters, auteur van ‘Onder het mom van zelfredzaamheid’stelt dat er een grens is aan zelfredzaamheid en dat de overheid haar verantwoordelijkheid moet nemen.

De dagvoorzitter gaat met u en beide inleiders de discussie aan.

14.30 - 15.30 uur            Eerste ronde workshops *

15.30 - 16.00 uur            Pauze  (koffie/thee en netwerken)

Intermezzo doorDe Firma Zorgbehang: ‘Er voor en Er na’: een blik vanuit de cliënt op de transities.

De Firma Zorgbehang maakt met veel theatertalent én ervaringsdeskundigheid op het gebied van de geestelijke gezondheidszorg (ggz) in hun optredens zichtbaar wat eerder onzichtbaar en 'achter het behang' bleef.

Uitreiken Magazine ‘Andersland. Een frisse kijk op transities’. Dit magazine  van Spectrum CMO Gelderland en LCGW biedt een niet alledaagse kijk op de transities. Vandaag wordt het eerste exemplaar uitgereikt. Ook u krijgt een exemplaar.

16.00 - 17.00 uur            Tweede ronde workshops*

17.00 - 17.45                    Napraten en borrel

 

*In twee rondes maakt u kennis met praktijkvoorbeelden vanuit verschillende gemeenten uit de regio Oost.

U kiest twee workshops:

  • Samen Beoordelen Werkt! Door Klarie Smit, projectleider ministerie VWS
    Een interactieve workshop over Gezamenlijke Beoordeling, een project in opdracht van SZW en VWS. Er wordt teruggekeken op de twaalf lokale initiatieven Gezamenlijke Beoordeling. Presentatie van de best practice Gezamenlijke Beoordeling die KPMG Plexus in de evaluatie heeft opgebouwd uit zes bouwstenen. Welke meerwaarde kan de best practice betekenen in de transitie van de AWBZ? In kleine groepen gaat u met deze vraag aan de slag. Deelnemers krijgen de gelegenheid om aan de hand van de bouwstenen en hun ervaringen en kennis een eigen model voor de dienstverlening aan cliënten met een meervoudige hulpvraag te bouwen. Tot slot wisselen de deelnemers hun tips en ideeën uit in een plenaire ronde.
  • HOE komt de burger aan zet? Mijn Borne 2030.Door Frans van Ginkel, senior adviseur Arcon en Miranda Mulder, beleidsadviseur communicatie gemeente Borne
    Hoe zet een participerende overheid de stip op de horizon? Zou voorheen de overheid als aangewezen instantie met deze visie aan de slag gaan, in deze tijd is de rol van de overheid aan verandering onderhevig. Het prijswinnende project Mijn Borne 2030 wordt gepresenteerd. Maatschappelijke organisaties, bevolking en gemeente stellen door middel van het gebruik van social media samen actiepunten op en voeren deze ook samen uit. Hoe zorgt U ervoor dat de burger aan zet komt? Samen gaan we op zoek naar ideeën, tips en mogelijke antwoorden.
     
  • Nijmeegse aanpak sociale wijkteams.Door Jan Bannink, projectleidergemeente Nijmegen
    In de toelichting op de Nijmeegse aanpak van de sociale wijkteams presenteren we u de do's en don'ts. We nemen u mee in de ontwikkelingen in het Nijmeegse: wat gebeurt er tijdens het keukentafelgesprek? De integratie van het CJG in die sociale wijkteams: wat betekent dat? En hoe is de verhouding tussen sociale wijkteams en de aanpak multiprobleemhuishoudens (in Nijmegen door regieteams met inzet van gezinscoaches). Graag wisselen we met u van gedachten over de verbinding van de AWBZ- en Jeugdzorgtransitie aan de sociale wijkteams.
     
  • Onrust bij mensen met een beperking over de transities.Door een professional van MEE Veluwe
    Wat gebeurt er metmijn zorg? Kan mijn kind straks nog wel naar het regulier onderwijs? Krijg ik straks nog wel een indicatie voor begeleiding van de gemeente? Steeds meer cliënten geven bij MEE Veluwe aan dat zij onzeker zijn over hun toekomst. Wie zijn deze mensen die te maken krijgen met deze maatregelen? Wat zijn de gevolgen die op hen afkomen? Specifiek in hun situatie en in het algemeen? Welke oplossingsrichtingen ziet MEE Veluwe om de kwaliteit van hun leven zoveel mogelijk te waarborgen? In deze workshop neemt MEE Veluwe u graag mee in de wereld van deze mensen. Met praktische voorbeelden willen we bovenstaande vragen samen met u beantwoorden.
     
  • Rechtop! Meedoen! in Deventer.Door Ooms & Van der Hoek Werkarchitecten: Trudy Ooms-van der Hoek, directeur en Gerrit Kok, ambassadeur
    Rechtop! is haar tijd ver vooruit. Zij werkt al zo’n zes jaar vraaggestuurd en past het ‘burger voor burger’ principe toe. Inwoners worden verleid tot meedoen. Hun vraag en talent vormt hierbij het uitgangspunt. Immers zij weten wat goed voor hen is. Er is meer motivatie als ze aan de slag gaan met hetgeen ze zelf graag willen en of kunnen. Het aantal professionals bij Rechtop! is minimaal. Zij empoweren, stimuleren en faciliteren. Rechtop! benut en verbindt de mogelijkheden en het talent van deelnemers, organisaties en bedrijven. Samen sterker! worden, daar gaat het om. Rechtop! is ook een prachtig voorbeeld van de wijze waarop de Wwb, WMO en AWBZ verbonden kunnen worden. De Rechtop! aanpak blijkt zeer succesvol.
     
  • Toegevoegde waarde van welzijn in beeld.Door Inge van den Tillaard, adviseur kwaliteit- en kennismanagement MEE Oost-Gelderland en Gerrit Dijkerman, adviseur Spectrum CMO Gelderland
    Gemeenten en maatschappelijke organisaties zijn genoodzaakt de toegevoegde waarde van welzijn inzichtelijk te maken. Gemeenten gebruiken dit als indicator voor toekennen van subsidies en de uitvoer van het sociaal beleid. Maatschappelijke organisaties profileren zich op hun toegevoegde waarde. Hoe kunt u als organisatie aanhaken bij deze ontwikkeling?
    MEE Oost-Gelderland heeft op diverse wijzen in beeld gebracht wat haar activiteiten de cliënten opleveren en hoe effectief ze zijn. Inge van den Tillaard geeft aan hoe MEE dit praktisch heeft aangepakt en wat het vervolg is. Gerrit Dijkerman licht met praktijkvoorbeelden toe hoe hij gemeenten en maatschappelijke organisaties ondersteunt en wat de resultaten zijn van zo’n traject. Kortom, veel praktische handvatten.
     
  • Bewust wonen in Beuningen.Door gemeente Beuningen: Willeke Peeters, projectmedewerker de Kanteling en Bewust Wonen en Antony de Krijger, contactpersoon vrijwilligers.
    In Beuningen is een project gestart met als doel inwoners te stimuleren om bijtijds na te denken over de woonsituatie. Is deze ook geschikt voor de toekomst? Het is wenselijk dat ouderen hun woning aanpassen, nog voordat een medische indicatie gaat ontstaan. Een preventieve aanpak dus. Vanaf mei 2012 adviseren vrijwilligers (vitale senioren) 55+ers over hoe hun woning veiliger en comfortabeler gemaakt kan worden met kleine aanpassingen, zoals bijvoorbeeld het weghalen van drempels, kleedjes, of het plaatsen van buitenlampen bij voor- en achterdeur etc. In deze workshop hoort u hoe de gemeente Beuningen vrijwilligers, ondernemers en professionals betrekt bij het project.

 

Deze middag is bedoeld voor wethouders en beleidsambtenaren van gemeenten en directeuren, managers en staf/beleidsmedewerkers van zorg- en welzijnsinstellingen en organisaties voor maatschappelijke dienstverlening. Deelnemers uit Gelderland, Overijssel en Flevoland hebben tot 5 mei voorrang op deelnemers uit de rest van het land. Inschrijving sluit op 18 mei.

Kosten voor deze middag per deelnemer: € 95,- Gemeenten en welzijn/zorginstellingen die zich gezamenlijk aanmelden krijgen korting en betalen € 75,- per persoon.

Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met Spectrum CMO Gelderland

Praktisch zaken rondom aanmelding: Marjan Wellink, 026 -384 62 32

Inhoudelijke vragen: Elma van Dongen, 026 -384 62 26

Inschrijven kan op de website van Spectrum CMO Gelderland. Klik op de link : aanmelden

 

Themabijeenkomsten Stimulansz Welzijn

 

Tijdens onze themabijeenkomsten in juni willen wij dieper ingaan op de gevolgen van de bezuinigingen en decentralisaties in het sociale domein.

Het onderzoeks- en adviesbureau Ecorys heeft in opdracht van de G32 de gevolgen  van de komende decentralisaties en bezuinigingen in kaart gebracht. Zo blijkt dat de gevolgen voor bepaalde huishoudens vrij dramatisch zijn op gebied van inkomen, welzijn en zorg met name door de stapelingseffecten van deze maatregelingen.

 

Wat zijn nu de gevolgen voor bepaalde huishoudens?

Hoe kun je als gemeente(samen met de maatschappelijke instellingen) hierop sturen?

Hoe kun je nagaan wat de effecten zijn voor de burgers in jouw gemeente?

Zijn de gevolgen voor de grotere steden vergelijkbaar met het platteland?

Zijn er  gemeenten, die al geanticipeerd hebben op deze gevolgen?

Hoe gaan zij om met deze gevolgen in hun beleid?

Bureau Ecorys verzorgt op 3 locaties de centrale inleiding en zal ingaan op deze vragen; op iedere locatie zal een wethouder uit de regio reageren op deze inleiding en vervolgens met de zaal in discussie gaan.

6 juni Den Haag

7 juni Nijmegen

14 juni Norg

Voor wie?
Directeuren van welzijnsorganisaties, wethouders portefeuille welzijn en Wmo, hoofden of directeuren van afdeling samenleving en beleidsambtenaren Wmo en welzijn.

Wat komt aan bod?

  • De gevolgen van de decentralisaties en de bezuinigingen;
  • De ervaringen en visie van gemeenten en/of maatschappelijke instellingen op komende decentralisaties en bezuinigingen;
  • Goede praktijkervaringen met  nieuwe methodieken o.a. van de WMO-werkplaatsen en die aansluiten bij Welzijn Nieuwe Stijl.(o.a. ervaringen Community Support op locatie Nijmegen)

 

 

 

Tijdens de lunch en in de pauzes kunt u speeddaten met de adviseurs van Stimulansz, als u met een bepaald vraagstuk zit .Tevens kan dan een vervolgafspraak gemaakt worden.

 

Deze bijeenkomsten kunt u ook goed benutten om uw collega’s te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen, daarom beginnen wij met een  lunch.

 

 

Duur
1 dagdeel (12:30 - 16:30)
Kosten
Abonnees Stimulansz Welzijn: gratis voor de eerste twee deelnemers. Niet-abonnees: € 85,00.
Meer informatie ?

Voor vragen kunt u contact opnemen met

Roelf van Biessum coördinator (roelf.vanbiessum@stimulansz.nlof tel.nr: 06-5168.3463)

Stefan Meulesteen adviseur (stefan.meulesteen@stimulansz.nlof tel.nr. 06-23243189

Aanmelden

U kunt als abonnee van Stimulansz Welzijn gratis deelnemen aan deze bijeenkomsten.

Per abonnement kunnen 2 personen gratis deelnemen aan deze middagen.

Voor niet-abonnementhouders wordt een bijdrage van €85 gevraagd.

Het LCGW verleent medewerking aan deze bijeenkomsten.

 

Klik op deze link en u komt bij het aanmeldingsformulier

 

 

Graag nodig ik u uit om aanwezig te zijn bij onze themabijeenkomst.  Maak kennis met de Stimulansz organisatie, neem actief deel aan het programma en doe er uw voordeel mee in de eigen organisatie.

 

Programma

6 juni Den Haag

7 juni Nijmegen

14 juni Norg

Regardz Waldorpstraat 13A

2521 CA Den Haag

Concertgebouw De Vereeniging & Stadsschouwburg Nijmegen, Keizer Karelplein 2, 6511 NC Nijmegen

De Brinkhof

Brink 1,

 9331 AA Norg

Vanaf 12.30 uur

ontvangst  met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn.

Vanaf 12.30 uur

ontvangst met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn

Vanaf 12.30 uur

ontvangst met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn.

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

 

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

 

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

 

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

14.45

Parallel workshops good practices.

Frits van Oosten van Libertas Leiden vertelt over het ontwikkelen van een zelfregie app voor thuiszorgcliënten. Innovatie kan een bijdrage leveren aan de eigenkracht van mensen.

 

 

14.45  uur

Parallel workshops good practices.

Gemeente Waalwijk en Community Support presenteren eerste resultaten project gericht op Eigen kracht en Ontwikkeling

Sociale Netwerken.

Nelly Heijs Community Support

 

14.45

Parallel workshops good practices.

Erik Rutten adviseur van Stimulansz legt uit wat schuldhulpverlening doet, hoe de samenwerking op lokaal niveau gestalte krijgt en wat de nieuwe ontwikkelingen zijn. 

 

15.45

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en Waling Koning adviseurs  van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen zijn als input voor beleidssturing.

 

15.45 uur

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en waling Koning  adviseurs van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen  zijn als input voor beleidssturing.

 

15.45

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en waling Koning adviseurs van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen zijn als input voor beleidssturing.

 

 

 

.

16.30

Einde bijeenkomst met drankje

16.30 uur

Einde bijeenkomst met drankje.

16.30uur

Eind bijeenkomst met drankje.

 

Themabijeenkomsten Stimulansz Welzijn

 

Tijdens onze themabijeenkomsten in juni willen wij dieper ingaan op de gevolgen van de bezuinigingen en decentralisaties in het sociale domein.

Het onderzoeks- en adviesbureau Ecorys heeft in opdracht van de G32 de gevolgen  van de komende decentralisaties en bezuinigingen in kaart gebracht. Zo blijkt dat de gevolgen voor bepaalde huishoudens vrij dramatisch zijn op gebied van inkomen, welzijn en zorg met name door de stapelingseffecten van deze maatregelingen.

 

Wat zijn nu de gevolgen voor bepaalde huishoudens?

Hoe kun je als gemeente(samen met de maatschappelijke instellingen) hierop sturen?

Hoe kun je nagaan wat de effecten zijn voor de burgers in jouw gemeente?

Zijn de gevolgen voor de grotere steden vergelijkbaar met het platteland?

Zijn er  gemeenten, die al geanticipeerd hebben op deze gevolgen?

Hoe gaan zij om met deze gevolgen in hun beleid?

Bureau Ecorys verzorgt op 3 locaties de centrale inleiding en zal ingaan op deze vragen; op iedere locatie zal een wethouder uit de regio reageren op deze inleiding en vervolgens met de zaal in discussie gaan.

6 juni Den Haag

7 juni Nijmegen

14 juni Norg

Voor wie?
Directeuren van welzijnsorganisaties, wethouders portefeuille welzijn en Wmo, hoofden of directeuren van afdeling samenleving en beleidsambtenaren Wmo en welzijn.

Wat komt aan bod?

  • De gevolgen van de decentralisaties en de bezuinigingen;
  • De ervaringen en visie van gemeenten en/of maatschappelijke instellingen op komende decentralisaties en bezuinigingen;
  • Goede praktijkervaringen met  nieuwe methodieken o.a. van de WMO-werkplaatsen en die aansluiten bij Welzijn Nieuwe Stijl.(o.a. ervaringen Community Support op locatie Nijmegen)

 

 

 

Tijdens de lunch en in de pauzes kunt u speeddaten met de adviseurs van Stimulansz, als u met een bepaald vraagstuk zit .Tevens kan dan een vervolgafspraak gemaakt worden.

 

Deze bijeenkomsten kunt u ook goed benutten om uw collega’s te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen, daarom beginnen wij met een  lunch.

 

 

Duur
1 dagdeel (12:30 - 16:30)
Kosten
Abonnees Stimulansz Welzijn: gratis voor de eerste twee deelnemers. Niet-abonnees: € 85,00.
Meer informatie ?

Voor vragen kunt u contact opnemen met

Roelf van Biessum coördinator (roelf.vanbiessum@stimulansz.nlof tel.nr: 06-5168.3463)

Stefan Meulesteen adviseur (stefan.meulesteen@stimulansz.nlof tel.nr. 06-23243189

Aanmelden

U kunt als abonnee van Stimulansz Welzijn gratis deelnemen aan deze bijeenkomsten.

Per abonnement kunnen 2 personen gratis deelnemen aan deze middagen.

Voor niet-abonnementhouders wordt een bijdrage van €85 gevraagd.

Het LCGW verleent medewerking aan deze bijeenkomsten.

 

Klik op deze link en u komt bij het aanmeldingsformulier

 

 

Graag nodig ik u uit om aanwezig te zijn bij onze themabijeenkomst.  Maak kennis met de Stimulansz organisatie, neem actief deel aan het programma en doe er uw voordeel mee in de eigen organisatie.

 

 

Programma

6 juni Den Haag

7 juni Nijmegen

14 juni Norg

Regardz Waldorpstraat 13A

2521 CA Den Haag

Concertgebouw De Vereeniging & Stadsschouwburg Nijmegen, Keizer Karelplein 2, 6511 NC Nijmegen

De Brinkhof

Brink 1,

 9331 AA Norg

Vanaf 12.30 uur

ontvangst  met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn.

Vanaf 12.30 uur

ontvangst met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn

Vanaf 12.30 uur

ontvangst met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn.

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

 

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

 

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

 

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

14.45

Parallel workshops good practices.

Frits van Oosten van Libertas Leiden vertelt over het ontwikkelen van een zelfregie app voor thuiszorgcliënten. Innovatie kan een bijdrage leveren aan de eigenkracht van mensen.

 

 

14.45  uur

Parallel workshops good practices.

Gemeente Waalwijk en Community Support presenteren eerste resultaten project gericht op Eigen kracht en Ontwikkeling

Sociale Netwerken.

Nelly Heijs Community Support

 

14.45

Parallel workshops good practices.

Erik Rutten adviseur van Stimulansz legt uit wat schuldhulpverlening doet, hoe de samenwerking op lokaal niveau gestalte krijgt en wat de nieuwe ontwikkelingen zijn. 

 

15.45

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en Waling Koning adviseurs  van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen zijn als input voor beleidssturing.

 

15.45 uur

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en waling Koning  adviseurs van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen  zijn als input voor beleidssturing.

 

15.45

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en waling Koning adviseurs van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen zijn als input voor beleidssturing.

 

 

 

.

16.30

Einde bijeenkomst met drankje

16.30 uur

Einde bijeenkomst met drankje.

16.30uur

Eind bijeenkomst met drankje.

 

 

Themabijeenkomsten Stimulansz Welzijn

 

Tijdens onze themabijeenkomsten in juni willen wij dieper ingaan op de gevolgen van de bezuinigingen en decentralisaties in het sociale domein.

Het onderzoeks- en adviesbureau Ecorys heeft in opdracht van de G32 de gevolgen  van de komende decentralisaties en bezuinigingen in kaart gebracht. Zo blijkt dat de gevolgen voor bepaalde huishoudens vrij dramatisch zijn op gebied van inkomen, welzijn en zorg met name door de stapelingseffecten van deze maatregelingen.

 

Wat zijn nu de gevolgen voor bepaalde huishoudens?

Hoe kun je als gemeente(samen met de maatschappelijke instellingen) hierop sturen?

Hoe kun je nagaan wat de effecten zijn voor de burgers in jouw gemeente?

Zijn de gevolgen voor de grotere steden vergelijkbaar met het platteland?

Zijn er  gemeenten, die al geanticipeerd hebben op deze gevolgen?

Hoe gaan zij om met deze gevolgen in hun beleid?

Bureau Ecorys verzorgt op 3 locaties de centrale inleiding en zal ingaan op deze vragen; op iedere locatie zal een wethouder uit de regio reageren op deze inleiding en vervolgens met de zaal in discussie gaan.

6 juni Den Haag

7 juni Nijmegen

14 juni Norg

Voor wie?
Directeuren van welzijnsorganisaties, wethouders portefeuille welzijn en Wmo, hoofden of directeuren van afdeling samenleving en beleidsambtenaren Wmo en welzijn.

Wat komt aan bod?

  • De gevolgen van de decentralisaties en de bezuinigingen;
  • De ervaringen en visie van gemeenten en/of maatschappelijke instellingen op komende decentralisaties en bezuinigingen;
  • Goede praktijkervaringen met  nieuwe methodieken o.a. van de WMO-werkplaatsen en die aansluiten bij Welzijn Nieuwe Stijl.(o.a. ervaringen Community Support op locatie Nijmegen)

 

 

 

Tijdens de lunch en in de pauzes kunt u speeddaten met de adviseurs van Stimulansz, als u met een bepaald vraagstuk zit .Tevens kan dan een vervolgafspraak gemaakt worden.

 

Deze bijeenkomsten kunt u ook goed benutten om uw collega’s te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen, daarom beginnen wij met een  lunch.

 

 

Duur
1 dagdeel (12:30 - 16:30)
Kosten
Abonnees Stimulansz Welzijn: gratis voor de eerste twee deelnemers. Niet-abonnees: € 85,00.
Meer informatie ?

Voor vragen kunt u contact opnemen met

Roelf van Biessum coördinator (roelf.vanbiessum@stimulansz.nlof tel.nr: 06-5168.3463)

Stefan Meulesteen adviseur (stefan.meulesteen@stimulansz.nlof tel.nr. 06-23243189

Aanmelden

U kunt als abonnee van Stimulansz Welzijn gratis deelnemen aan deze bijeenkomsten.

Per abonnement kunnen 2 personen gratis deelnemen aan deze middagen.

Voor niet-abonnementhouders wordt een bijdrage van €85 gevraagd.

Het LCGW verleent medewerking aan deze bijeenkomsten.

 

Klik op deze link en u komt bij het aanmeldingsformulier

 

 

Graag nodig ik u uit om aanwezig te zijn bij onze themabijeenkomst.  Maak kennis met de Stimulansz organisatie, neem actief deel aan het programma en doe er uw voordeel mee in de eigen organisatie.

 

 

Programma

6 juni Den Haag

7 juni Nijmegen

14 juni Norg

Regardz Waldorpstraat 13A

2521 CA Den Haag

Concertgebouw De Vereeniging & Stadsschouwburg Nijmegen, Keizer Karelplein 2, 6511 NC Nijmegen

De Brinkhof

Brink 1,

 9331 AA Norg

Vanaf 12.30 uur

ontvangst  met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn.

Vanaf 12.30 uur

ontvangst met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn

Vanaf 12.30 uur

ontvangst met lunch.

Kennismaken met de nieuwe producten en adviseurs van Stimulansz  Welzijn.

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

 

13.30 uur

Opening door de dagvoorzitter

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

13.45 uur

Plenaire inleiding en discussie.

Marjolein Peters en Ahmed Hamdi van Bureau Ecorys gaan dieper in op hun onderzoek “Stapelingseffecten van de bezuinigingen in het sociale domein”.

 

Wij hebben per locatie een wethouder gevraagd om op deze inleiding te reageren.

 

 

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

 

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

14.30-14.45 uur

Pauze

Speeddaten

14.45

Parallel workshops good practices.

Frits van Oosten van Libertas Leiden vertelt over het ontwikkelen van een zelfregie app voor thuiszorgcliënten. Innovatie kan een bijdrage leveren aan de eigenkracht van mensen.

 

 

14.45  uur

Parallel workshops good practices.

Gemeente Waalwijk en Community Support presenteren eerste resultaten project gericht op Eigen kracht en Ontwikkeling

Sociale Netwerken.

Nelly Heijs Community Support

 

14.45

Parallel workshops good practices.

Erik Rutten adviseur van Stimulansz legt uit wat schuldhulpverlening doet, hoe de samenwerking op lokaal niveau gestalte krijgt en wat de nieuwe ontwikkelingen zijn. 

 

15.45

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en Waling Koning adviseurs  van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen zijn als input voor beleidssturing.

 

15.45 uur

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en waling Koning  adviseurs van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen  zijn als input voor beleidssturing.

 

15.45

Parallel workshop presentatie benchmark welzijn.

Theo Fonville en waling Koning adviseurs van Stimulansz laten zien hoe data op gemeentelijk niveau van belang kunnen zijn als input voor beleidssturing.

 

 

 

.

16.30

Einde bijeenkomst met drankje

16.30 uur

Einde bijeenkomst met drankje.

16.30uur

Eind bijeenkomst met drankje.

 

 

 

Training beleidsmedewerker welzijn

Ben je beleidsmedewerker welzijn bij een gemeente? Pas begonnen of wil je een opfristraining? Dan is onze training wat voor je. In onze training beleidsmedewerker krijg je handreikingen voor een goed advies. Je krijgt inzicht in je rol en positie ten opzichte van wethouder, bestuur, management, instellingen en burgers. Er is veel ruimte voor de dagelijkse praktijk.

INHOUD
De training bestaat uit 3 modulen. In de eerste module leer je de verschillende vormen van adviseren kennen. Speciale aandacht is er voor klantgericht beleid. In de tweede module van de training leer je meer over de rol en positie van een beleidsmedewerker. Er is aandacht voor de relatie politiek, ambtenaar, instellingen en burger. In de laatste module is aandacht voor jouw advies en jouw positie in de praktijk.

TRAININGSMETHODE
De training beleidsmedewerker heeft een typische LCGW-aanpak. Dat betekent dat er vanuit de praktijk wordt gewerkt. De praktijk wordt met verdiept met oefeningen en casussen uit jouw eigen werk.  Aan het eind van de training kan je jouw vaardigheden in de praktijk brengen met een acteur-wethouder. Je neemt dus meteen wat mee voor je dagelijkse praktijk!

DOELGROEP
De training is vooral geschikt voor beleidsmedewerkers in een gemeente of werkzaam bij een advies- en of detacheringsbureau. De trainingsgroep is maximaal 12 personen. De training omvat in totaal drie losse dagen over een periode van 3 maanden.

TRAINERS
De training wordt gegeven door Hester Stam en Hermien de Bruijn-Francken.

RESULTAAT
Na afloop ben je in staat om een goed advies op te stellen en het effectief te verdedigen. Je ontvangt een LCGW-certificaat. Aan het slot bieden gratis een evaluatiegesprek aan. Op verzoek van vorige deelnemers hebben we een vervolgaanbod ontwikkeld. Vanaf 2011 hebben we een nieuw aanbod van reflectie-coaching, dit is een vervolgaanbod op de training.

DATA EN KOSTEN
De training wordt in het voorjaar en in najaar gegeven. Data staan op onze website www.lcgw.nl. Kosten bedragen € 1.500,-- voor niet-leden en € 500,--  voor leden van het LCGW. Cursusmap, accommodatiekosten en lunch zijn inbegrepen.

AANMELDEN
Aanmelden kan op www.lcgw.nl of met een mailtje naar info@lcgw.nl
Meer informatie bij Chris Kuypers, 06-19037179 (maandag tot donderdag van 9-12 uur). 

 

Studiereis Denemarken van 25 juni tot en met 27 juni 2012.

Meld je aan voor de LCGW-nieuwsbrief en je ontvangt automatisch de uitnodiging. We gaan met maximaal 8 personen naar de ESN-conferentie in Kopenhagen. Het LCGW-bestuur heeft 25 april besloten lid te worden van ESN, dit levert je een flinke korting op de toegangsprijs op. Neem voordat je je bij ESN aanmeld contact op met Chris Kuypers (0619037179) of Jan Waijer (0622413949) of er nog plek is!  Het LCGW organiseert gezamenlijk vervoer en neemt achteraf de kosten van het hotel voor rekening (zelf vooraf aanmelden via ESN).  Aanmelden zowel bij ESN als bij LCGW via het aanmeldformulier op deze website. 14 dagen voor de bijeenkomst ontvang je je organisatiegegevens. Mocht je onverwacht niet kunnen dan mag je uiteraard altijd een collega sturen.

Meer informatie over deze internationale studiereis, klik op de link: conference-copenhagen

 

Training beleidsmedewerker welzijn

Ben je beleidsmedewerker welzijn bij een gemeente? Pas begonnen of wil je een opfristraining? Dan is onze training wat voor je. In onze training beleidsmedewerker krijg je handreikingen voor een goed advies. Je krijgt inzicht in je rol en positie ten opzichte van wethouder, bestuur, management, instellingen en burgers. Er is veel ruimte voor de dagelijkse praktijk.

INHOUD
De training bestaat uit 3 modulen. In de eerste module leer je de verschillende vormen van adviseren kennen. Speciale aandacht is er voor klantgericht beleid. In de tweede module van de training leer je meer over de rol en positie van een beleidsmedewerker. Er is aandacht voor de relatie politiek, ambtenaar, instellingen en burger. In de laatste module is aandacht voor jouw advies en jouw positie in de praktijk.

TRAININGSMETHODE
De training beleidsmedewerker heeft een typische LCGW-aanpak. Dat betekent dat er vanuit de praktijk wordt gewerkt. De praktijk wordt met verdiept met oefeningen en casussen uit jouw eigen werk.  Aan het eind van de training kan je jouw vaardigheden in de praktijk brengen met een acteur-wethouder. Je neemt dus meteen wat mee voor je dagelijkse praktijk!

DOELGROEP
De training is vooral geschikt voor beleidsmedewerkers in een gemeente of werkzaam bij een advies- en of detacheringsbureau. De trainingsgroep is maximaal 12 personen. De training omvat in totaal drie losse dagen over een periode van 3 maanden.

TRAINERS
De training wordt gegeven door Hester Stam en Hermien de Bruijn-Francken.

RESULTAAT
Na afloop ben je in staat om een goed advies op te stellen en het effectief te verdedigen. Je ontvangt een LCGW-certificaat. Aan het slot bieden gratis een evaluatiegesprek aan. Op verzoek van vorige deelnemers hebben we een vervolgaanbod ontwikkeld. Vanaf 2011 hebben we een nieuw aanbod van reflectie-coaching, dit is een vervolgaanbod op de training.

DATA EN KOSTEN
De training wordt in het voorjaar en in najaar gegeven. Data staan op onze website www.lcgw.nl. Kosten bedragen € 1.500,-- voor niet-leden en € 500,--  voor leden van het LCGW. Cursusmap, accommodatiekosten en lunch zijn inbegrepen.

AANMELDEN
Aanmelden kan op www.lcgw.nl of met een mailtje naar info@lcgw.nl
Meer informatie bij Chris Kuypers, 06-19037179 (maandag tot donderdag van 9-12 uur). 

Meld je aan voor de zuidelijke nieuwsbrief en je ontvangt automatisch de uitnodiging. Aanmelden kan via het aanmeldformulier. 14 dagen voor de bijeenkomst ontvang je de locatiegegevens en programma. Mocht je onverwacht niet kunnen dan mag je uiteraard altijd een collega sturen.

 

Training beleidsmedewerker welzijn

Ben je beleidsmedewerker welzijn bij een gemeente? Pas begonnen of wil je een opfristraining? Dan is onze training wat voor je. In onze training beleidsmedewerker krijg je handreikingen voor een goed advies. Je krijgt inzicht in je rol en positie ten opzichte van wethouder, bestuur, management, instellingen en burgers. Er is veel ruimte voor de dagelijkse praktijk.

INHOUD
De training bestaat uit 3 modulen. In de eerste module leer je de verschillende vormen van adviseren kennen. Speciale aandacht is er voor klantgericht beleid. In de tweede module van de training leer je meer over de rol en positie van een beleidsmedewerker. Er is aandacht voor de relatie politiek, ambtenaar, instellingen en burger. In de laatste module is aandacht voor jouw advies en jouw positie in de praktijk.

TRAININGSMETHODE
De training beleidsmedewerker heeft een typische LCGW-aanpak. Dat betekent dat er vanuit de praktijk wordt gewerkt. De praktijk wordt met verdiept met oefeningen en casussen uit jouw eigen werk.  Aan het eind van de training kan je jouw vaardigheden in de praktijk brengen met een acteur-wethouder. Je neemt dus meteen wat mee voor je dagelijkse praktijk!

DOELGROEP
De training is vooral geschikt voor beleidsmedewerkers in een gemeente of werkzaam bij een advies- en of detacheringsbureau. De trainingsgroep is maximaal 12 personen. De training omvat in totaal drie losse dagen over een periode van 3 maanden.

TRAINERS
De training wordt gegeven door Hester Stam en Hermien de Bruijn-Francken.

RESULTAAT
Na afloop ben je in staat om een goed advies op te stellen en het effectief te verdedigen. Je ontvangt een LCGW-certificaat. Aan het slot bieden gratis een evaluatiegesprek aan. Op verzoek van vorige deelnemers hebben we een vervolgaanbod ontwikkeld. Vanaf 2011 hebben we een nieuw aanbod van reflectie-coaching, dit is een vervolgaanbod op de training.

DATA EN KOSTEN
De training wordt in het voorjaar en in najaar gegeven. Data staan op onze website www.lcgw.nl. Kosten bedragen € 1.500,-- voor niet-leden en € 500,--  voor leden van het LCGW. Cursusmap, accommodatiekosten en lunch zijn inbegrepen.

AANMELDEN
Aanmelden kan op www.lcgw.nl of met een mailtje naar info@lcgw.nl
Meer informatie bij Chris Kuypers, 06-19037179 (maandag tot donderdag van 9-12 uur). 

 

Interesse in een vrijwilligersrol binnen het LCGW? Op deze dag leer je alle vrijwilligers en het LCGW beter kennen. Meld je aan voor de LCGW-nieuwsbrief en je ontvangt automatisch de uitnodiging. Aanmelden kan via het aanmeldformulier. 14 dagen voor de bijeenkomst ontvang je de locatiegegevens en programma. Mocht je onverwacht niet kunnen dan mag je uiteraard altijd een collega sturen.

 

Training beleidsmedewerker welzijn

Ben je beleidsmedewerker welzijn bij een gemeente? Pas begonnen of wil je een opfristraining? Dan is onze training wat voor je. In onze training beleidsmedewerker krijg je handreikingen voor een goed advies. Je krijgt inzicht in je rol en positie ten opzichte van wethouder, bestuur, management, instellingen en burgers. Er is veel ruimte voor de dagelijkse praktijk.

INHOUD
De training bestaat uit 3 modulen. In de eerste module leer je de verschillende vormen van adviseren kennen. Speciale aandacht is er voor klantgericht beleid. In de tweede module van de training leer je meer over de rol en positie van een beleidsmedewerker. Er is aandacht voor de relatie politiek, ambtenaar, instellingen en burger. In de laatste module is aandacht voor jouw advies en jouw positie in de praktijk.

TRAININGSMETHODE
De training beleidsmedewerker heeft een typische LCGW-aanpak. Dat betekent dat er vanuit de praktijk wordt gewerkt. De praktijk wordt met verdiept met oefeningen en casussen uit jouw eigen werk.  Aan het eind van de training kan je jouw vaardigheden in de praktijk brengen met een acteur-wethouder. Je neemt dus meteen wat mee voor je dagelijkse praktijk!

DOELGROEP
De training is vooral geschikt voor beleidsmedewerkers in een gemeente of werkzaam bij een advies- en of detacheringsbureau. De trainingsgroep is maximaal 12 personen. De training omvat in totaal drie losse dagen over een periode van 3 maanden.

TRAINERS
De training wordt gegeven door Hester Stam en Hermien de Bruijn-Francken.

RESULTAAT
Na afloop ben je in staat om een goed advies op te stellen en het effectief te verdedigen. Je ontvangt een LCGW-certificaat. Aan het slot bieden gratis een evaluatiegesprek aan. Op verzoek van vorige deelnemers hebben we een vervolgaanbod ontwikkeld. Vanaf 2011 hebben we een nieuw aanbod van reflectie-coaching, dit is een vervolgaanbod op de training.

DATA EN KOSTEN
De training wordt in het voorjaar en in najaar gegeven. Data staan op onze website www.lcgw.nl. Kosten bedragen € 1.500,-- voor niet-leden en € 500,--  voor leden van het LCGW. Cursusmap, accommodatiekosten en lunch zijn inbegrepen.

AANMELDEN
Aanmelden kan op www.lcgw.nl of met een mailtje naar info@lcgw.nl
Meer informatie bij Chris Kuypers, 06-19037179 (maandag tot donderdag van 9-12 uur). 

Elke twee jaar organiseert het LCGW een tweedaagse conferentie voor de leden. De prijs weten we altijd heel laag te houden.  We hebben 10 jaar lang de prijs niet verhoogd. Sterker nog vanwege de bezuinigingen hebben we in 2011 de prijs verlaagd. Deze verlaging is blijvend. De ledenprijs is wederom op 295 euro vastgesteld, daarvoor krijg je een conferentie van twee dagen met de nieuwste inzichten, enerverende workshops en goede praktijkvoorbeelden. Verder zijn lunches, diner en overnachting bij de prijs inbegrepen! 

Meld je aan voor de niewsbrief en we houden je op de hoogte.

Ook interessant voor u:

Een praktijk voorbeeld van de decentralisaties in Boarnsterhim

Chillen in het groen, een onderzoek van Movisie naar de waarde van groen op jongeren ontmoetingsplekken.

Brochure: "Gemeenten en kwaliteit sociale interventies"

Start academische masteropleiding Sociale interventie mei 2012: Nu inschrijven!

Debat over de toekomst van de welzijnssector op www.socialevraagstukken.nl

Evaluatie lezing Theo Schuyt "overheid en filantropie

Recensie Brave burgers gezocht, Hennie de Boer, LCGW-ambassadrice