Workshop: Ik ben in het ravijn gesprongen
We hebben het over de toeslagen affaire, zaken die mis gaan in het systeem, een verlies in vertrouwen in de overheid. Maar wat is het verhaal van de andere kant? Wat kun jezelf doen als je aangewezen bent op de voorzieningen van de overheid. Een verhaal van een ervaringsdeskundige.
Eric, echte naam, is sinds enkele jaren niet meer in staat om betaald werk te doen. Hij deed een beroep op de overheid. Hij kwam in aanraking met veel voorzieningen. Er ging veel mis, maar er ging ook veel goed. Een van de redenen dat het uiteindelijk goed ging was de kracht van Eric zelf. Hij durfde in het ravijn te springen met alle gevolgen van dien. Hij nam de regie in eigen hand.
Na zijn verhaal is er ruimte voor vragen en discussie. Wat kunnen we leren van deze ervaring? Bijvoorbeeld hoe geven we de regie terug waar die thuis hoort. Wat is het nut van onbetaald werk, zoals vrijwilligerswerk?
Locatie: Stadhuis Deventer
Zaal: Oude Raadzaal
Tijd: 10:00 – 11:00